Zielony Rower Zielony Rower

Powrót

Scenariusze 2016 i 2017

Scenariusze 2016 i 2017

Poniżej do pobrania najlepsze scenariusze z ostatnich dwóch edycji Zielonego Roweru 2016/2017.

2017:

I miejsce – ,,Co gryzie las?”- Tomasz Stachera ( Nadleśnictwo Kamienna Góra) (SP)

II miejsce – ,,Poznaj leśniczego”- Joanna Staszewska (Nadleśnictwo Żmigród) (SP)

III miejsce – ,,Drewno w muzyce”-Agnieszka Tyszkiewicz (Nadleśnictwo Łuków) (SP)

                        ,,Mini szkodnik-maxi szkoda- metody i sposoby ochrony lasu” - Barbara Zielińska (Nadleśnictwo Kraśnik), Aneta Sławińska ( RDLP Lublin) (SP)

Wyróżnienia:

  • ,,Śmiałe wędrówki roślin (m.in. w plecaku edukatora ,,Zielonego Roweru ) - Agnieszka Suchodolska (Lasy Miejskie-Warszawa) (SP)
  • ,,Pszczoły przetrwają gdy kwiaty zapylają- Jak zostać przyjacielem pszczół?” -Piotr Rodziewicz (Nadleśnictwo Świętoszów) (SP)
  • ,,Praktykant leśniczego” - Kamil  Żołądek ( Nadleśnictwo Celestynów) (SP)
  • ,,Dzik nie jest taki zły” - Magdalena Kołodziejczyk-Kielich (Lasy Miejskie-Warszawa) (SP)
  • "Czy ptaki żyją beztrosko?” - Bartosz Popczyński (Lasy Miejskie-Warszawa) (GIM)
  • "Leśne zmysły” - Malwina Boncol (Nadleśnictwo Świdnica) (szkoły specjalne)
  • "Żyjmy zielono” - Magdalena Mol (Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka) (SP/GIM)

 

2016:

I miejsce: „Leśne rewolucje – odkrywamy, gotujemy, warstwy lasu poznajemy" – Piotr Gruszka (N-ctwo Chojnów) (SP)

II miejsce:

  •  "Woda kroplą życia" –  Adriana Jaszczak (N-ctwo Oleśnica Śląska) (SP)
  •  „Wilk jaki jest każdy widzi" – Anna Makielska (N-ctwo Bolesławiec) (SP)

III miejsce:

  • ,,Bądź jak Harry Potter. Leśna szkoła magii i czarodziejstwa" – Adam Gomółka (N-ctwo Mińsk) (SP)
  • „Matematyka jest niezbędna dla przyrodnika i leśnika" –  Joanna Oleszyńska - Niżniowska (N-ctwo Oleśnica Śląska) (SP)

Wyróżnienia:

  • „Krótko o bioróżnorodności i antropopresji" – Mariusz Wrona (Lasy Miejskie Warszawa) (PG)
  • „Uwaga – strefa" – Jarosław Przydacz (N-ctwo Garwolin) (PG)
  • „Martwe drewno, czy na pewno martwe" – Anna Wiewióra (N-ctwo Garwolin) (PG)
  • „Jak fotografować las? – w obiektywie leśnika" – Piotr Bober (N-ctwo Głogów) (PG)
  • „Woda w lesie" – Karolina Grabowska (N-ctwo Bełchatów) (SP)
  •  „W leśnej głuszy – muzyka dla uszu i duszy" – Marcin Olejnik (N-ctwo Szklarska Poręba) (SP)
  • „Tajemnice życia pszczół" – Paweł Zieliński (N-ctwo Szczytno) (SP)
  • „Podróż moich marzeń" – Dominik Wieczorkiewicz (N-ctwo Karwin) (GIM)

Scenariusze do pobrania tutaj


Zielony Rower 2015

Nagrodzone i wyróżnione scenariusze zajęć zrealizowane w 6. edycji Programu Edukacyjno - Warsztatowego "Zielony Rower" 2015.