Aktualności "Zielony rower" Aktualności "Zielony rower"

Powrót

Zielony Rower 2017

Zielony Rower 2017

8 edycja programu edukacyjno - warsztatowego Zielony Rower odbędzie się w dniach 18-21 września 2017.

W tym roku po raz pierwszy Leśny Kompleks Promocyjny "Sudety Zachodnie" - Nadleśnictwo Świeradów Zielony Rower organizuje na terenie Nadleśnictwa Bolesławiec.

Tym razem naszym punktem centralnym będzie znakomicie skomunikowany, a jednocześnie ukryty w leśnej głuszy XIII-wiecznym Zamek Kliczków położony nad Kwisą w Borach Dolnośląskich obok Bolesławca.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, która w tym roku po raz pierwszy obejmie uczniów ze szkół z okolic Bolesławca, pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Do szkół leśnicy będą przemieszczać się na rowerach.
 
Ich zadaniem będzie edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i pracy leśnika. Zajęcia prowadzone będą nie tylko w sali lekcyjnej ale również poza murami szkoły. W czasie zajęć nauczyciele będą oceniać edukatorów, a w podsumowaniu wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych. 
 

Szczegółowych informacji dla edukatorów i szkół udzielają:

   Katarzyna Męcina

   Tel. 75 78 16 333 wew. *336;

   Kom. 607 840 831

   katarzyna.mecina@wroclaw.lasy.gov.pl

   Barbara Rymaszewska

   Tel. 75 78 16 333 wew. *337;

   Kom. 667 600 093

   barbara.rymaszewska@wroclaw.lasy.gov.pl


 

Relacje z poprzednich edycji na stronie http://www.swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/zielony-rower

 

Relacja z 7. edycji: