Lista aktualności Lista aktualności

Ogród Izery Trzech Żywiołów

Chciałbyś zobaczyć jak wygląda torfowisko? Dotknąć i poczuć wyjątkowej roślinności, występujacej w Górach Izerskich? Teraz masz taką możliwość nie ruszając się z miasta. Wystarczy przyjść pod siedzibę Nadleśnictwa Świeradów i rozpocząć wyjątkową przygodę z przyrodą.

Ogród "Izery Trzech Żywiołów" znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Świeradów i jest ogólnodostępny dla turystów.

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa na czas remontu kładki, część ogrodu została wyłączona ze zwiedzania.

Przepraszamy za utrudnienia.

Aby zobaczyć piękno ogrodu oraz wyjątkową roślinność górską zapraszamy do odwiedzania ogrodu oraz udziału w zajęciach edukacyjnych dla grup zorganizowanych prowadzonych w budynku edukacyjnym "Chata Drwala". W Chacie możemy zobaczyć zabytkowe sprzęty wykorzystywane w leśnictwie i porównać do tych używanych obecnie. Zajęcia prowadzone są przy drewnianych ławach z wykorzystaniem najnowszych urządzeń multimedialnych, które wchodzą w skład "Wirtualnego Laboratorium". Dzięki nim możemy obserwować aktualny stan pogody  i charakterystykę cech klimatu w oparciu o pomiary z dziesięciu stacji meteoroloicznych rozmieszczonych w terenie. Drugim elementem  jest system obserwacji nieba nocnego i dziennego za pomocą teleskopów do obserwacji słońca i nieba nocnego.

Grupy zorganizowane, które chcą nas odwiedzić i dowiedzieć się więcej o projekcie prosimy o kontakt  w celu uzgodnienia dokładnego terminu.

Szczegółowych informacji o projekcie dla grup zorganizowanych udziela Katarzyna Męcina pod numerem telefonu 607 840 831 oraz mailowo: katarzyna.mecina@wroclaw.lasy.gov.pl

Dane kontaktowe oraz dokładny adres:
Nadleśnictwo Świeradów
Świeradów Zdrój, ul. 11-go Listopada 1
59-850 Świeradów Zdrój

tel: 75 78 16 333 wew. *336

Pełna oferta edukacyjna