Lista aktualności Lista aktualności

Noc Sów

Ptaki Polskie oraz Nadleśnictwo Świeradów zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. To jedyna taka noc w Polsce!

 
 

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl

 

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

 

31 marca–2 kwietnia 2017 przyjrzyjmy się sowom z bliska.


Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości.

Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...


Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy. 

Chcesz wziąć udział w Nocy Sów?  Zapraszamy na stronę wydarzenia http://www.nocsow.pl/  gdzie każdy zainteresowany znajdzie Noc Sów organizowaną w najbliższej okolicy. Wystarczy skontaktować się z Przewodnikiem!

Zapraszamy na spotkania z sowami w całej Polsce!